Rohe-ideede konkursi võitjad

Kevadel välja kuulutatud rohe-ideede konkursi “Rohelend Rakett69-ga” võitjad on selgunud!

Konkursi kaudu esitasid noored väga palju vingeid ideid, millega oma kodukoht rohelisemaks muuta. Parimatest parimad olid seekord:

🌱 Võrus võitis projekt “Teema taimseks”, mille eestvedaja Emma Sofia on algatanud ja juhtimas Solidaarsuskorpuse projekti “Kliimamuutused minu taldrikul”. Selle mõte on teavitada inimesi, eelkõige noori toidu mõjust keskkonnale ja täis taimse toitumise vajalikkusest praeguses kriitilises olukorras, kus kliima muutub ja seda liiga kiiresti. 

🌱 Tartus võitis meeskond “Klatt”, mille ideeks oli GreenBox (RoheKast) taimekasvatuse kast. See aitab vähendada süsihappegaasi atmosfääris ning kastis kasvatamiseks on valitud taimeliigid, mis on rohkem tuntud süsihappegaasi suurema vähendamise poolest. 

🌱 Tallinna võidumeeskond “Sörmik” toodab õpilasfirmana vanadest söögiriistadest käsitöösõrmuseid, mis on omanäolised, loodussäästlikud ja taskukohased.

🌱 Narva võidumeeskonna “Kaer” ideeks on hilbuautomaadid, et riided jõuaksid uuesti ringlusesse samal põhimõttel nagu taara. Riideid saaks viia automaatidesse, mis asuksid kaubanduskeskustes ning väiksemates kohtades näiteks toidupoodides ja iga tagasi toodava riide eest võiks inimene saada kuni 10 senti. 

 

🌱 Kuressaares pälvis esikoha tiim “Nooruse rohelend”, mille ideeks oli adru kasutamine loodusliku väetisena. 

 

🌱 Pärnu võidumeeskonnaks oli “Kingi rohelendurid”, mille ideeks oli korraldada keskkonnateadlikkust tähtsustav päev kooliperele eesmärgiga teadvustada ületarbimise probleemi. Läbi projektipäeva leida väljund tarbimise vähendamiseks läbi taaskasutuse teemaliste töötubade ja laada. 

 

Konkursi korraldajateks olid KVARK teadusteaterEuroopa Komisjoni esindus Eestis ja Rakett69 Teadusstuudiod.

Uudis on avaldatud 10. mail 2022.

Veel uudiseid

Tunnustus

Aasta noortevaldkonna sõber

Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Haridus- ja Noorteametiga tunnustab igal aastal üleriigiliselt noortevaldkonna silmapaistvaid inimesi ja organisatsioone, kes on panustanud

Loe rohkem »
Üritused

Idufirmad näitasid eeskuju

Jaanuaris käisid ettevõtete teadusturniiril kodumaised idufirmad, kelle jaoks samuti teadus- ja tehnoloogiaharidus oluline on. Põnevasse võistlusesse

Loe rohkem »
Üritused

Ehitusettevõtted teadusturniiril

Novembris jätkus ettevõtete teadusturniir ehitusvaldkonnas toimetavate ettevõtetega. Võistlustulle astusid Merko Ehitus, Astlanda Ehitus, Nordecon, Maru Ehitus ja Mitt & Perlebach ning Hepsor. Tasavägises võistukatsumises

Loe rohkem »
Tunnustus

Pälvisime tunnustuse

11. novembril toimunud teaduskommunikatsiooni konverentsil andis Eesti Teadusagentuur välja ka Eesti teaduse populariseerimise auhinnad. Kategoorias parima

Loe rohkem »