Mis koht see on?

“Teadus on nagu võlukunst, ainult et päris. Kui mõistad loodust enda ümber, on ka Sinu elu helgem.” (A. Vaigu)

 

Ülemiste Citys on avatud unikaalne Rakett69 Teadusstuudiod, kuhu oodatakse klasse, ettevõtete meeskondi, sünnipäevalisi, peresid, sõpruskondi ja teisi kollektiive ning gruppe ägedalt aega veetma ja teadust avastama – just nagu armastatud telesaates Rakett69!  

Miks me seda teeme?

Rakett69 Teadusstuudiote eesmärgiks on teadus- ja tehnoloogiahariduse edendamine ning nii lastele kui täiskasvanutele nende valdkondade tutvustamine mängulisel ja kaasahaaraval moel. Kui Rakett69 saates on seni saanud osaleda vaid loetud arv õpilasi, siis Rakett69 Teadusstuudiotesse – mis on nüüd muuhulgas ka telesaate „koduks“ – saavad tulla kõik huvilised! Teadus on põnev ning avastamist väärt. 

 

Rakett69 Teadusstuudiod on 100% suunatud käed-küljes tegutsemisele, ülesannete lahendamisele ja katsete tegemisele. Ülesannete lahendamisega saavad hakkama absoluutselt kõik! Soovime, et meie külastajal oleks põnev ja lõbus – aga ka see, et ta läheks meie juurest ära vähemalt ühe teadmise võrra rikkamana.

Kes seda teevad?

Rakett69 Teadusstuudiote loojateks on insener, ärimees ja Rakett69 kohtunik Taavi Kotka ning Rakett69 saatejuht, füüsik ja Eesti metroloogia keskasutuse Metrosert tegevjuht Aigar Vaigu. Kogu keskuses teenitud tulu suunatakse edasi noorte tehnoloogiahariduse arendamiseks.

Rakett69 Teadusstuudiote teadussessioone viivad läbi kogenud juhendajad, kes jagavad grupid meeskondadeks, jagavad kätte ülesanded, juhendavad, suunavad, annavad vihjeid, abistavad ja toetavad gruppe igal hetkel.

7.-12. klasside ülesandeid koostame koostöös KVARK teadusteatri meeskonnaga, kes on ka Rakett69 telesaate ülesannete autoriteks. Algklasside nutikate ülesannete ideed tulevad HK Unicorn Squadi “peakontorist”. Oleme kõik ülesanded eelnevalt läbi testinud ja viinud vastavusse õppekavadega.

Kellele me seda teeme?

Rakett69 Teadusstuudiod sobib peaaegu kõigile! Lastele alates 7. eluaastast ning ülemist vanusepiiri ei ole. Endal tuleb kaasa võtta vaid uudishimu ning avastamisrõõm.

Gruppidele toimuvad 1,5-2,5-tunnised sessioonid, mis viiakse juhendaja poolt läbi Rakett69 stiilis võistlusena. Igale vanuseastmele on koostatud vastavalt sobiv programm.

Kes meid sel põneval teekonnal toetavad?

Meie raketi pardal on kaasteeliste ning toetajatena Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli Teaduskool, Tallinna Tehnikaülikool ning Tallinna Ülikool. Lisaks on meie toetajaks start-up-maailma inkubaator, Superangel investeerimisfond ning Eesti Teadusagentuur. Oleme neile kõigile ütlemata tänulikud, sest nad toetasid meid juba siis, kui kõik oli veel paberil – kordagi kahtlemata stuudiote vajalikkuses.

Lisaks on meil väga suur au olla Rakett69 telesaate uueks stuudiosaadete koduks. Vot see on alles teadus ja võlukunst segiläbi, mida teadusliku telesaate tegemine nõuab!

Aga aitab jutust – oma silm on kuningas. Tule meiega koos avastama, katsetama, meisterdama ja õppima!