Koolid

Teadussessioon klassidele

Äratame lastes teadushuvi põnevate praktiliste ülesannete ja katsetega, kus terve klass saab käed külge lüüa. Saate võimaluse katsetada, avastada, õppida ning soovi korral võistelda – nagu Rakett69 telesaates.

Sessioonile ootame õpilasi 1. klassist kuni ülikoolini välja. Sessioone viime läbi eesti, inglise või vene keeles.

Milline on klassisessioon?

1,5-2-tunnine sessioon koosneb 2-3-st erinevast ülesandest, mis on vastavuses osalejate vanuse, oskuste ja õppekavaga. Ülesandeid on väga eriilmelisi: need sisaldavad teadmisi nii loodusõpetusest, geograafiast, muusikast, füüsikast, matemaatikast kui ka näiteks lingvistikast. Ülesannete vahepeal saavad õpilased oma teoreetilised teadmised panna proovile viktoriinis. Täpsemad teemad leiate siit ning täpsemad sessioonide kirjeldused Keskkonnaharidus.ee veebilehelt.

Peamine on see, et osaleja saaks meisterdamise ja käed-küljes tegutsemise kaudu aru, kuidas üks või teine nähtus toimib. Iga külastaja võiks meie juurest lahkuda vähemalt ühe olulise teadmise võrra rikkamana. Sealjuures ei unusta me seda, et teadus peab ikka lõbus ka olema.

Sessiooni viib läbi kogenud juhendaja. Õpetaja saab rahulikult istuda, kohvi või teed juua ja “otseülekannet” nautida.

Ideaalne grupi suurus on 15-30 inimest, aga saame hakkama ka 30+ õpilasega klassiga.

Eesti Keskkonnahariduse Ühing on omistanud meie sessioonidele märgise „Läbimõeldud programm“, mille kohaselt vastavad meie sessioonide kirjeldused Eesti keskkonnahariduse ekspertide poolt välja töötatud kvaliteedikriteeriumitele. Täpsem info on leitav Eesti Keskkonnahariduse Ühingu veebilehel.

 

 

 

inimest grupis
15-
aastastele
7- 0
ülesannet
2- 0
sessioon
1.5- 0 h
Väikeklasside puhul
küsige eripakkumist.
koguhind
0
Praktiline info külastuseks

Kohale tasub tulla kõige varem 10 minutit enne
sessiooni algust. Fuajees ootab ees juhendaja, kes saadab teid õigesse stuudiosse. Üleriided ja kotid saate panna samasse ruumi nagisse. Võimalusel palume kaasa võtta vahetusjalanõud.

Riietumise osas reegleid ei ole – küll aga võiksid pikemate juustega külastajad juuksed patsi panna.

Kuidas kohale tulla?

Rakett69 Teadusstuudiod asuvad Valukoja 12, Ülemiste City, Tallinn.