Kosmiliselt Korduvad Küsimused ehk KKK

Kas enne kohaletulekut peaks kooliõpikud läbi lugema?

Stuudios säramiseks ei peaks olema teadusoivik. Kõige olulisem on loomingulisus ning julge pealehakkamine. Isegi esmapilgul võimatuna tunduv ülesanne laheneb otsast pusima hakates ühel hetkel nagu iseenesest. Lisaks on sind toetamas juhendaja, kes vajadusel annab vihjeid ja abistab. Eesmärgiks on ikkagi anda külastajatele eduelamus.

Kas katsed on ikka ohutud?

Me ei kasuta ohtlikke keemilisi aineid ega lahtist tuld. Küll aga saavad osalejad kasutada erinevaid tööriistu nagu akutrellid, liimipüstolid, kruvikeerajad jms. Iga sessiooni alguses tutvustame osalejatele käitumis- ja ohutusreegleid.

Mis siis, kui me ei saa ühtegi ülesannet lahendatud?

Stuudio ülesanded on testitud erinevate koolide erinevate õpilaste peal ning nad kõik said ülesannete lahendamisega ilusasti hakkama. Ka täiskasvanud on ülesandeid edukalt lahendanud ning alati on olemas juhendaja, kes vajadusel abistab.

Mis siis, kui mul pole gruppi?

Peamiselt saab meie juurde tulla vaid grupiga. Aga grupiks võib olla ka sinu pere või sõpruskond – kindlasti on ka nemad valmis toredalt aega veetma! Kord kuus toimuvad ka erisessioonid, kuhu saab osta ühe kaupa pileteid. Hoia end uudistega kursis meie Facebooki või veebilehe kaudu.

Kas koos saavad tulla ka erinevate klasside õpilased?

Põhimõtteliselt küll, kui vanusevahe pole liiga suur. Kindlasti saavad edukalt koos tegutseda 1. ja 2. klass, 3. ja 4. klass või 4. ja 5. klass jne. Aasta-kaks vanuses ei tähenda alati kääre teadmistes ja oskustes. Nii et kui oled näiteks väikeklassidega kool, tule koos mitme erineva klassiga.

Kas ma saan ise valida oma meeskonnakaaslased?

Ei saa – meie jagame juhusliku valiku alusel kõik osalejad meeskondadesse. Sa võid üllatuda, kuidas muidu Sinu arvates torulorust kolmeline klassivend särab trelliga vajalikke auke puurides või elektriskeemi ehitades või pealtnäha malbe klassiõde teab täpselt, kuidas grilltikutorni ehitada!

Mitu stuudiot teie juures on ja kas nad asuvad ühes hoones?

Rakett69 Teadusstuudiod asub ühes hoones aadressil Valukoja 12, Tallinn. Meie majas on neli erinevat stuudiot, mis kannavad nimetusi Tartu Ülikooli avastusstuudio, Utilitase puhta energia stuudio, Tallinna Ülikooli nutistuudio ja TalTechi leiutajate stuudio. Tegemist on meie heade koostööpartneritega ning seetõttu kannavad stuudiod just selliseid nimesid. Kuid stuudioruume ärge nende juurde otsima minge – need on ikka siinsamas Ülemiste Citys.

Mida teadussessioon endast kujutab?

Teadussessioonil saab 1,5-2,5 tunni jooksul lahendada 2-3 vinget ülesannet, mis käsitlevad erinevaid teemasid – näiteks õhk, jõud, elekter jne. Ülesandeid lahendatakse meeskondades ning sessiooni viib läbi kogenud juhendaja, kes osalejaid igal sammul abistab.

Kas teie juures on olemas toitlustus?

Meie stuudiopoes on müügil mõned soolased ja magusad snäkid, kuid eraldi toitlustusteenust me veel ei paku. Olenevalt ürituse iseloomust (nt. sünnipäev, eriüritus) saab toitlustuse ise kohale tuua või tellida mõne toitlustusfirma kaudu. Eelnevate üritustega on välja kujunenud mitmed toitlustuspakkujad, keda saame soovi korral enda poolt soovitada. Küsige meie administraatorite käest selles osas julgelt nõuandeid.