Külastusinfo koolidele

Tere, hea külastaja!


Aitäh, et tulete Rakett69 Teadusstuudiotesse klassisessioonile. Pakume Teile kosmiliselt põneva, kaasahaarava ja ka hariva elamuse!


Rakett69 Teadusstuudiote majja sisenedes ootab Teid juhendaja, kellega koos suundute stuudiosse. Õpilased jagatakse mängulisel meetodil mitmesse meeskonda. Sessioon kestab 1,5-2 tundi ning selle aja jooksul lahendatakse 2-3 põnevat ülesannet.


Ülesanded on koostatud just paraja raskusastmega lähtudes õppekavast ning laste teadmistest. Meie juhendaja annab ülesannete lahendamisel vajadusel vihjeid ja abistab õpilasi. Eesmärgiks on viia teooria praktikasse, lahendamisel käed külge panna ja seeläbi pakkuda kõigile eduelamus. Sessiooni käigus saavad õpilased panna oma teadmised proovile viktoriinis ning lisaks vaadata ülesannete järel selgitavat videot. Iga klassiga peab kindlasti kaasas olema täiskasvanud saatja, eelistatult õpetaja, kes saab sessiooni rahulikult kõrvalt jälgida, soovi korral teed või kohvi nautida ning õpilaste tegevusele kaasa elada. Õpetaja rolliks on abistamine üldise korra hoidmisel. Ülesannete lahendamisega saavad õpilased iseseisvalt hakkama.


Milliseid ülesandeid osalejad lahendavad?

Ülesandeid on väga eriilmelisi: need sisaldavad teadmisi näiteks loodusõpetusest, geograafiast, muusikast, füüsikast ja matemaatikast. Meie jaoks on oluline, et osaleja mõistaks meisterdamise ja käed-küljes tegutsemise kaudu, kuidas ja miks üks või teine nähtus toimib. Ja muidugi peab ka

lõbus olema!


Soovi korral saab sessiooni teema juba eelnevalt paika panna, olenevalt vanuseastmest on teemadeks näiteks õhk, jõud, optika, elekter jne. Sellise soovi korral tuleks enne sessioonile tulekut suhelda meie administraatoritega.


Kas ülesanded on ikka ohutud?

Me ei kasuta ohtlikke keemilisi aineid ega lahtist tuld. Meie ülesandeks on tagada eelkõige osalejate turvalisus. Küll aga saavad osalejad kasutada

erinevaid tööriistu nagu akutrellid, liimipüstolid, kruvikeerajad jms. Iga sessioon algab kõigepealt käitumis- ja ohutusreeglite tutvustamisega.


Riietus ja asjade hoid

Riietumise osas reegleid ei ole – tulla võib igapäevaste koolirõivastega. Pikemate juustega osalejatel soovitame igaks juhuks juuksed patsi panna.


Palume kindlasti kaasa võtta vahetusjalanõud.

Õpilased liiguvad üleriiete ja välisjalanõudega stuudiosse, kus asuvatesse nagidesse saab riputada üleriided ja jätta isiklikud asjad. Need on kogu aeg õpilaste silma all ja nende pärast ei ole vaja muretseda. Telefonide kohta kehtivad samad reeglid, mis kooliski – need on ülesannete lahendamise ajal hääletu peal ja kotis või jopetaskus.


Kui palju aega arvestada?

Kohale tasub tulla üsna täpselt, kõige varem 10 minutit enne sessiooni algust. Sessioon kestab 1,5-2 tundi ning sisaldab 2-3 põnevat ülesannet.


COVID-19 info

Kuna stuudiote külastus on grupipõhine, siis ei toimu kokkupuuteid teiste külastajatega. Stuudiotes ja sissepääsu juures on külastajatele desinfitseerimisvahendid. Kui keegi tunneb end haigena või on olnud lähikontaktne, palume sel korral sessiooni vahele jätta. Järgime riiklikke ja Terviseameti juhiseid ja ettekirjutusi ning vastavalt olukorrale reageerime ja korraldame oma tööd nii, et külastajatel oleks turvaline. Palume siinkohal kannatlikkust ja mõistmist, kui peaksime seetõttu töökorraldust või nõudeid muutma.


Kuidas meie juurde jõuda?

Asume Valukoja tn 12, Ülemiste City, Tallinn.

Meie juurde saab bussiga (Valukoja peatus 50 m, bussid nr 7, 15, 45, 49, 64, 65), trammiga nr 4 (peatus Ülemiste Linnak 450 m), rongiga (Ülemiste peatus, 900 m) ja teoorias isegi lennukiga 🙂


Parkimine on maja ümbruses EP333 tsoonis 2h parkimisaja fikseerimisel tasuta. Edasi on hind 1€/1h (5€/24h) ning F2 parkimismajas Sepise tänaval on esimene tund parkimist tasuta, edasi 1€/30 min.


Kohtumiseni!


Rakett69 Teadusstuudiote meeskond


Küsimuste korral helista +372 5855 8933 või saada

e-kiri info@teadusstuudiod.ee

Koduleht: www.teadusstuudiod.ee

Instagram: rakett69teadusstuudiod

Facebook: rakett69teadusstuudiod

Linkedin: rakett69teadusstuudiod