Algas ettevõtete teadusturniir

22. septembril sai meie juures alguse uus projekt – ettevõtete teadusturniir! Kutsume igas kuus vähemalt korra enda juurde sama valdkonna ettevõtted, kelle tiimid hakkavad omavahel võistlema teadusülesannete lahendamises.


Esimesel võistlusel astusid teaduslahingusse pangad: SwedbankSEBLHVCoop Pank ja Inbank. Tiimidel tuli ettenähtud aja jooksul meisterdada, nuputada, uurida ja katsetada erinevate ülesannetega ning seejärel oma tulemusi esitleda.

“Pankade esindajad lahendasid kolm eriilmelist ülesannet, mis kõik olid inspireeritud Rakett69 saate varasematest hooaegadest. Seeläbi panime proovile nii võistlejate teadmised, näpuosavuse kui ka meeskonnatööoskused. Kui esimene ülesanne oli võib-olla soojendusele kohaselt üsna lihtne, siis teine ja kolmas nõudsid juba pisut suuremat pingutust. Mulle meeldis, et õhus oli tavapärasest tiimiüritusest erinevat elevust ja võistluslikku pinget. Samas rõõmustasin selle üle, et osalejad ennekõike nautisid unikaalset võimalust koos olla ja mitte päris tavapärases olukorras kolleegidega mõõtu võtta ilma ennast liiga tõsiselt võtmata,” kommenteeris sessiooni juhendaja Eva.

Miks me sellist turniiri korraldame?

 

– Äge, meeleolukas ning tiimitunnet tugevdav kogemus meeskonnale

– Positiivne tähelepanu ettevõttele 

– Oma valdkonna teiste ettevõtete töötajatega kohtumine ja suhtlemine

– Lastele ja noortele suurepäraseks eeskujuks olemine

– Panus Eesti teadus- ja tehnoloogiahariduse populariseerimisele ja edendamisele

 

Just need viimased on peamisteks põhjusteks, mida selle projektiga saavutada soovime – et teadus- ja tehnoloogiaharidus saaks suuremat tähelepanu ning Eesti parimad ettevõtted oleksid nii noortele kui ka üksteisele selles osas suurepäraseks eeskujuks!

 

Oktoobris kutsume enda juurde teaduslahingusse elektroonikaettevõtted ning novembris ehitusettevõtted. Järgmised valdkonnad on veel lahtised, kuid kindlasti on võimalus kõigil huvilistel endast märku anda ning ka oma ettevõtte põnevale väljakutsele tuua.

Täpsem info ja registreerimine helen@teadusstuudiod.ee

Uudis on avaldatud 23. septembril 2022.

Viimased uudised