Meist

“Teadus on nagu võlukunst, ainult et päris. Kui mõistad loodust enda ümber, on ka Sinu elu helgem.” (A. Vaigu)
Oleme avatud E-R 9.00-20.00 L-P 10.00-18.00
Piletiinfo

Võõraste ja arusaamatute asjade kartmine on inimlik. Pahatihti peetakse reaal- ja loodusaineid täielikuks raketiteaduseks ning arvatakse, et neid praktiseerivad mingid üliinimesed – kindlasti mitte lihtsurelikud nagu mina või sina. “Oh, Rakett69 saade on nii äge… aga kindlasti mina seal hakkama ei saaks.”

Saaksid küll!

Ootame kõiki 7-107-aastaseid enda juurde “raketikogemust” saama. Selleks ei pea sa olema teaduskraadi kavaler, kõndiv entsüklopeedia, leiutajatedünastia võsuke ega laborirott. Meie juures saavad põneva, toreda ja haridusliku elamuse kõik.

Miks me seda teeme?

Tõeline teadlasehing küsib alati “miks?” ja “kuidas see töötab?” Rakett69 Teadusstuudiotes tahame anda võimaluse keerukas maailmas lihtsaid probleeme lahendada. See omakorda aitab ka kõige keerulisemad probleemid lihtsateks taandada. Teadmised on lahedad – ning oskus neid rakenda on veel lahedam.

Just sellepärast otsustasime ühel ilusal päeval, et Eestisse on vaja keskust, mis on 100% suunatud käed-küljes tegutsemisele, ülesannete lahendamisele ja katsete tegemisele. Aeg on küps, et sajad Rakett69 ülesanded tolmust puhtaks pühkida, neile laborikittel selga panna, vint peale keerata ja kõigile lahendamiseks anda.

7.-12. klasside ülesandeid koostab KVARK (Rakett69 telesaate ülesannete autor) ning algklasside nutikate ülesannete ideed tulevad HK Unicorn Squadi “peakontorist”. Oleme kõik ülesanded eelnevalt läbi testinud ja viinud õppekavaga vastavusse.

Meie eesmärgiks on, et meie külastajal oleks põnev ja lõbus – aga ka see, et ta läheks meie juurest ära vähemalt ühe teadmise võrra rikkamana.

Meie partnerid

Meie raketi pardal on kaasteeliste ning toetajatena Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli Teaduskool, Tallinna Tehnikaülikool ning Tallinna Ülikool. Lisaks on meie toetajaks startupmaailma inkubaator, Superangel investeerimisfond ning Eesti Teadusagentuur. Oleme neile kõigile ütlemata tänulikud, sest nad toetasid meid juba siis, kui kõik oli veel paberil – kordagi kahtlemata stuudiote vajalikkuses.

Lisaks on meil väga suur au olla Rakett69 telesaate uueks stuudiosaadete koduks. Vot see on alles teadus ja võlukunst segiläbi, mida teadusliku telesaate tegemine nõuab!

Aga aitab jutust – oma silm on kuningas. Tule meiega koos avastama, katsetama, meisterdama ja võistlema!

Püsi meie tegemistega kursis

Liitu meie uudiskirjaga ja kuule esimesena uutest programmidest, eriüritustest ning muust põnevast.

Teadusstuudiote koostööpartnerid